Historia Hotelu Indigo

Kultura i sztuka od wieków stanowiły o wielkości Krakowa, mieście artystów, poetów i uczonych.

Wybudowana w 1836 roku kamienica w której obecnie mieści się Hotel INDIGO Krakow – Old Town znajduje się w artystycznym sercu Krakowa, tuż obok Akademii Sztuk Pięknych oraz Politechniki Krakowskiej, w miejscu, gdzie przez ponad dwa wieki tworzyli najbardziej niezwykli polscy artyści, architekci i inżynierowie.

 

Przywracamy blask Pałacowi Sztuki

Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Hotel znajduje się przy ulicy św. Filipa 18, w artystycznym sercu Krakowa nieopodal Akademii Sztuk Pięknych, gdzie przez dwa wieki spotykali się i tworzyli najwybitniejsi polscy artyści, tacy jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Jacek Malczewski, Julian Fałat, Igor Mitoraj, Tadeusz Kantor, Jerzy Nowosielski czy Ignacy Witkiewicz. To tutaj także rozpoczyna się Via Regia, historyczny trakt, którym na zamek królewski na Wawelu podążały orszaki królewskie, poselstwa i bohaterowie narodowi.

Dzięki Inwestorom oraz projektantom z biura SAO przywracamy blask Staremu Kleparzowi oraz budynkowi.

HOTEL INDIGO W LATACH: (Kliknij aby przeczytać)

1836 - 2014

2015

2015 - 2016

2016

W 2014 firmy SAO Sp. z o.o. SKA oraz WB Finance zakupiły budynek i postanowiły doprowadzić go do dawnego blasku. Chcielibyśmy Państwu w kilku słowach przybliżyć tę historię.

Stan budynku wymagał generalnego remontu, a osiągniecie najwyższego standardu wiązało się z przebudową całości wnętrz oraz rozbudową części elementów. Celem zapewnienia najwyższej jakości wykonanych prac, były one nieustannie monitorowane i nadzorowane przez specjalistów wielu dziedzin.

Priorytetem prowadzonych prac były detale architektoniczne. Najlepszym przykładem jest elewacja i klatka schodowa budynku. Przywrócenie ich dawnego wyglądu wymagało bardzo dużych nakładów pracy jak i środków finansowych.

We wnętrzu budynku znajdowały się oryginalne piece kaflowe oraz kafle podłogowe o niepowtarzalnych kształtach i fakturach. Odzyskane elementy z pieców poddane zostały renowacji i użyte do wykończenia recepcji oraz baru, natomiast zastosowane w łazienkach płytki nawiązują swoją stylistyką do oryginalnych kafli podłogowych. Centralną częścią budynku jest klatka schodowa wykończona kamiennymi stopniami oraz oryginalną zdobioną poręczą, a odtworzenie jej oryginalnego wyglądu było jednym z priorytetów remontu. Umieszczenie w jej centralnym miejscu windy, co z technicznego punktu widzenia było dużym wyzwaniem, nadało jej nowoczesny charaktery oraz funkcjonalność.

ZOBACZ TAKŻE